Jak przygotować ladę do okresu grillowego?

26.04.2022

Przed nami ciepłe i słoneczne dni, które sprzyjają dobrym nastrojom. Warto ten czas spędzić na świeżym powietrzu. Grill to przyjemny sposób na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, bo nic tak nie scala, jak wspólne gotowanie i wspólne jedzenie.  W okresie wiosenno-letnim to najbardziej popularna forma spędzania wolnego czasu.

Dla pracowników stoiska mięsno-wędliniarskiego sezon grillowy jest okresem wzmożonej pracy, ponieważ dobrze rozpoczęty sezon i dostępność produktów w trakcie całego sezonu to szansa na zwiększenie obrotów.

SZEROKA OFERTA GRILLOWA

Najważniejszym krokiem jest poszerzenie oferty o produkty przeznaczone na grilla oraz zapewnienie ich dostępność. Koniecznie w swojej ofercie zapewnij wszelkiego rodzaju kiełbasy cienkie, kaszanki i krupnioki, boczki wędzone. Nie zapomnij o mięsach grillowych w marynatach: karkówce, boczku czy żeberkach.  

EKSPOZYCJA

Warto szczególną uwagę poświęcić na wyeksponowanie produktów grillowych, aby Klient miał do nich łatwy i szybki dostęp. Najlepiej produkty z tej kategorii poukładać w wyznaczonej strefie, przyzwyczajając Klienta do ich lokalizacji oraz umożliwiając mu szybkie odwiedzenie sklepu np. przed weekendem.

Na półkach regałowych można zastosować zwartą, „wyznaczoną” strefę grillową. Znakomitym rozwiązaniem jest dedykowany stand z produktami grillowymi. Sieć ABC zapewnia takie standy Franczyzobiorcom z Systemem Kasowym ABC. 

W sklepach gdzie mamy dostępną większą powierzchnię sprzedaży można zorganizować strefę wykorzystując do tego lady chłodnicze „wyspy”. Należy jednak pamiętać, że każdy produkt i strefa muszą być opatrzone specjalną szatą graficzną wspomagającą sprzedaż: cenówki, etykiety, naklejki, woblery czy plakaty. Im lepsza widoczność strefy tym leszy efekt końcowy.

W pobliżu lady warto ustawiać również ekspozycję z przypraw grillowych, gotowych sosów do mięs czy kiełbas, a także akcesoria grillowe.

ROZMOWA Z KLIENTEM

W zwiększaniu sprzedaży bardzo ważnym obszarem jest rozmowa z Konsumentem – doradzanie mu przy wyborze produktów oraz zachęcanie do dodatkowych zakupów. Zadbaj o to, personel Twojego sklepu umiał doradzić i pomógł dokonać odpowiedniego wyboru produktów grillowych.

CO I JAK GRILLOWAĆ

Podpowiadamy co i jak grillować:

  • Karkówka – jest mięsem idealnym do grillowania, gdyż z uwagi na zawartość tłuszczu nie wysycha za szybko. Należy również pamiętać, aby ją najpierw zamarynować. Marynaty mogą być różne, ale dobrze jeśli zawierają dwa składniki – oliwę i ocet (który rozluźnia włókna mięśniowe).
  • Schab – jest chudym mięsem i łatwo wysycha. Dlatego trzeba go potrzymać przez 2-4 godz. w zalewie przed wrzuceniem na ruszt.
  • Kiełbasy wieprzowe – kiełbasy można przed grillowaniem trzymać w różnych zaprawach i zalewach, bądź smarować wytrawnymi pomadami w czasie grillowania. Nie muszą być nacinane, wystarczy ponakłuwać je szpikulcem, by osłonki nie pękały.
  • Szaszłyki – grillując szaszłyki warto pamiętać o paru zasadach. Pasek mięsa nabijamy w ten sposób, żeby szpadka przebiła go w dwóch miejscach. Wszystkie produkty na szaszłyku powinny mieć ten sam rozmiar – unikniemy wtedy sytuacji, w której część składników jest już spalona, a część nadal surowa. Zanim zaczniemy grillować, drewniane szpadki należy moczyć w wodzie przez ok. 30 min. Inaczej patyczki mogą się zapalić podczas grillowania! Mięso na szaszłyki należy marynować lub peklować – by było miękkie po zdjęciu z grilla oraz aby zachować soczystość – łatwo o jego przesuszenie.

 

Zapraszamy na platformę edukacyjną AUE www.akademiaeurocash.com.pl
Aby uzyskać dostęp do platformy skontaktuj się z infolinią AUE (502 004 024) lub napisz (kontakt@akademiaeurocash.com.pl)

powrót do aktualności